FEN BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

 

Karazin Üniversitesi 

Harkov Karazin Üniversitesi Ukraynanın Harkov şehrinde şehir merkezinde bulunmaktadır.Karazin , dünya çapında tanınmış derecelerde (Dünya Sağlık Örgütü, Genel Tıp Konseyi ve UNESCO) bilinen en eski Ukrayna Üniversitelerinden biridir. Oldukça uygun öğretim ücretleriyle İngilizce eğitiminde uluslararası öğrencilerin yararlanabileceği en iyi seçenektir. .

VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi öğrencileri, çok sayıda uluslararası öğrencinin eğitim gördüğü güzel bir Kharkov'da yaşamanın tadını çıkarabilirler. Kharkiv şehri genç ve dinamik nüfusu , eşsiz güzellikte parkları ve geniş bulvarları ile  tiyatrolar, müzeler, alışveriş ve eğlence merkezleri ile Üniversite öğrencileri için biçilmiş kaftandır.Karazin Üniversitesi Üst Sınıf Tıp öğrencileri Eğitimlerinin son 2 senesinde tıbbi becerilerini gerçek anlamda öğrenmeleri için hastanelerde düzenli olarak Pratik eğitime tabi tutulmaktadır.

  

 

 

Fen Bilimleri Fakültesi Bölümler - Ücretler 

Fizik 

Kimya 

Biyoloji 

Jeoloji 

Matematik

Uygulamalı Matematik

Astronomi 

Radyofizik 

Biyokimya

 

Öğrenciler Fen bilimleri Fakültesi öncesinde 1 Sene Ukraynaca yada ingilizce hazırlık Sınıfı Eğitimi almalıdır.

 

 

Karazin Üniversitesi Mühendislik Hazırlık Sınıfı 

Karazin Üniversitesi 'nde Fen bilimleri Fakültesine kayıt yaptıracak öğrenciler Eğitim öncesinde 1 akademik sene ( 9 Ay ) süreli Fen bilimleri için yabancı dil ukraynaca yada ingilizce  hazırlık sınıfı eğitimi almaktadır. Hazırlık sınıfı boyunca öğrenciler dil eğitimi yanısıra Matematik ve Fizik dersleri ekders olarak görmektedir. Hazırlık sınıfı eğitimi Öğrenciyi Fen bilimleri fakültesine hazırlamak amaçlıdır.

 

 Alternatif Yurtdışı eğitim seçenekleri

Qs wordl dünya sıralamasında  ilk 200 içerisinde bulunan  kazakistan al farabi üniversitesi nde  rusça yada ingilizce dilinde  tıp - diş hekimliği - hukuk - mühendislik başta olmak üzere  birçok  alanda  eğitim alabilirsiniz . Al Farabi Üniversitesi yök tarafından tanınmakta ve dünya sıralamasında  2021 verilerine  göre  195. sırada bulunmaktadır. Detaylı bilgi  için akdenizegitim.com websitemizi ziyaret ediniz