FEN BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

 

Karazin Üniversitesi 

Harkov Karazin Üniversitesi Ukraynanın Harkov şehrinde şehir merkezinde bulunmaktadır.Karazin , dünya çapında tanınmış derecelerde (Dünya Sağlık Örgütü, Genel Tıp Konseyi ve UNESCO) bilinen en eski Ukrayna Üniversitelerinden biridir. Oldukça uygun öğretim ücretleriyle İngilizce eğitiminde uluslararası öğrencilerin yararlanabileceği en iyi seçenektir. .

VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi öğrencileri, çok sayıda uluslararası öğrencinin eğitim gördüğü güzel bir Kharkov'da yaşamanın tadını çıkarabilirler. Kharkiv şehri genç ve dinamik nüfusu , eşsiz güzellikte parkları ve geniş bulvarları ile  tiyatrolar, müzeler, alışveriş ve eğlence merkezleri ile Üniversite öğrencileri için biçilmiş kaftandır.Karazin Üniversitesi Üst Sınıf Tıp öğrencileri Eğitimlerinin son 2 senesinde tıbbi becerilerini gerçek anlamda öğrenmeleri için hastanelerde düzenli olarak Pratik eğitime tabi tutulmaktadır.

  

 

 

Fen Bilimleri Fakültesi Bölümler - Ücretler 

Fizik 

Kimya 

Biyoloji 

Jeoloji 

Matematik

Uygulamalı Matematik

Astronomi 

Radyofizik 

Biyokimya

 

Öğrenciler Fen bilimleri Fakültesi öncesinde 1 Sene Rusça Hazırlık Sınıfı Eğitimi almalıdır.

 

 

Karazin Üniversitesi Mühendislik Hazırlık Sınıfı 

Karazin Üniversitesi 'nde Fen bilimleri Fakültesine kayıt yaptıracak öğrenciler Eğitim öncesinde 1 akademik sene ( 9 Ay ) süreli Fen bilimleri için yabancı dil Rusça hazırlık sınıfı eğitimi almaktadır. Hazırlık sınıfı boyunca öğrenciler dil eğitimi ( Rusça ) yanısıra Matematik ve Fizik dersleri ekders olarak görmektedir. Hazırlık sınıfı eğitimi Öğrenciyi Fen bilimleri fakültesine hazırlamak amaçlıdır.